DEVOPS Engineer

În căutare de perspective noi de dezvoltare și creștere în carieră? Pasionat de rețelistică, depanare și configurare? Securitatea informației în mediul on-line este o pasiune pentru tine? Hai să-ți încălzești degetele împreună cu noi în echipa Softescu.

Cerințe generale pentru oricine dorește să meșterească în atelierul nostru digital:

  • o atitudine pozitivă și optimistă
  • cunoștințe de limbă engleză
  • capacitate și dorință de învățare
  • atenție la detaliu
  • inițiativă spre inovare și optimizare

Descrierea jobului:

  • asigură stabilitatea mediului nostru de găzduire web
  • administrează serverele web atât fizice cât și virtuale, administrează firewall-ul și rețeaua internă inclusiv monitorizarea echipamentelor conexe
  • pune în producție, documentează codul produs de developeri folosind arhitectura de tip CI/CD
  • realizeaza operatiuni de backup si activitati de tip Disaster Recovery
  • rezolvă și oferă suport pentru activități de mentenanță sisteme de operare, servere, administrare servere

Cerințe:

  • absolvent studii superioare în domeniul IT
  • cunoștințe administrare servere cu sistemul de operare Windows sau Linux
  • cunostinte administrare cloud pe Azure sau AWS
  • configurare sisteme de tip CI/CD folosind Gitlab Runners (sau similar)
  • cunoștințe de scripting cu Bash sau Python
  • cunoștințe de configurare firewall
  • cunoștințe de proiectare și administrare rețele
  • cunoștințe de virtualizare cu Docker

Beneficii:

  • expunerea la un mediu de lucru divers, internațional
  • salariu motivant
  • asigurare medicală privată & pachet servicii medicale
  • participarea la evenimente naționale și internaționale
  • team building & dezvoltare personală

Poziția este remote.

Trimite-ne un CV la hr@softescu.com și hai în echipa Softescu!​

DESCRIEREA SOFTESCU

Softescu se diferențiază pe piața internațională a dezvoltatorilor de software printr-o abordare transparentă și pro-activă a oricărui proiect IT. Pentru Softescu, tehnologia este un mod de a face viața de zi cu zi mai ușoară și mai plăcută. În ultimii ani, Softescu a dezvoltat echipe pe care orice client să se poată baza oriunde și oricând. Echipele Softescu ies din tipar prin atitudinea față de proiecte și față de client, reușind să creeze o legătură de încredere și siguranță cu toți beneficiarii. Individual, fiecare dintre membrii echipei noastre sunt buni, dar împreună devin de-a dreptul <awesome>! Softescu este o firmă în continuă dezvoltare și creștere atât pe verticală cât și în ceea ce privește calitatea și numărul serviciilor oferite.

Cuvinte cheie

Administrator de retea & sistem, administrator retea, devops, Devops Engineer (application operations)

Nivel cariera: 2

Limbi vorbite: Engleza

Avatar
Top
default
snowflakes